Air yoga


Mój sposób na relaks :-)

W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo zabiegani…i ja również należę do tych osób, która mieszając zupę jedną ręką, drugą odpisuje na maila, a nogą domyka jeszcze drzwi od zmywarki…

Chyba nie potrafię usiąść…i nic nie robić. Ciągła nadaktywność i wykonywanie kilku czynności na raz to moja codzienność. Dlatego joga jest nie tylko zbawienna dla mojego ciała, ale także dla umysłu. W momencie wejścia na salę zostają za drzwiami wszystkie myśli, które ciągle pojawiają się w mojej głowie. Czuję, że jest to odprężenie dla mojego mózgu :-) Skupiam się tylko i wyłącznie na swoim ciele i poprawnym wykonaniu każdej z pozycji…Nic innego nie zaprząta mojej głowy i  wtedy czuję, że naprawdę odpoczywam, głęboko się relaksuję i chwilowo odcinam od świata zewnętrznego ;-)

W moim odczuciu air yoga jest początkowo łatwiejsza, niż np hatha joga… Szarfy ułatwiają wykonywanie wielu pozycji, które normalnie w jodze mogą być problematyczne, w szczególności dla początkujących laików :-) Bardzo fajne są również pozycje odwrócone…Po przełamaniu strachu i zaufaniu, że hamak nas utrzyma, można się naprawdę dobrze bawić!

Oczywiście takie pozycje mają również zbawienny wpływ na nasze ciało…

Dla mnie – osoby na co dzień pracującej przy komputerze – air yoga ma zbawienny wpływ na kręgosłup… Ustępują bóle szyi, spięcie w barkach… Generalnie ciało niesamowicie się rozluźnia :-)

Czuję się bardziej rozciągnięta, mam wzmocnione ramiona, brzuch, nogi…Ćwiczenia nie obciążają mojego nadwyrężonego kręgosłupa. Z każdymi zajęciami czuję się pewniej, powtarzając poznane już wcześniej asany…

Mam poczucie, że robię coś dobrego dla siebie – dla swojego ciała i umysłu…Czekam na każde zajęcia i nawet w napiętym planie tygodnia staram się pamiętać o air yodze. Czasami idę bardzo zmęczona, a po sesji asan nagle przybywa mi energii…Czasami idę nakręcona, a nawet na coś zła…i wracam totalnie zrelaksowana :-)

Kiedy jestem w moim rodzinnym mieście  – Zielonej Górze – na warsztaty chodzę do Aerial Yoga Club. Natomiast na co dzień w Poznaniu praktykuję w Yoga Loft Poznań. To miejsce z klimatem, jaki lubię. Odpowiadają mi wnętrza, atmosfera na zajęciach i ciekawi ludzie, których mam tu okazję spotykać :-)

Zachęcam Cię do spróbowania air yogi :-) Można mieć poczucie, że się lata…
Dla mnie to wciągająca przygoda, zdecydowanie wzbogacająca moje życie :-)

Marki i ludzie

Yoga Loft – air yoga Poznań
Aerial Yoga Club – air yoga Zielona Góra

Gosia

Dodaj komentarz