Sypialnia „pobudzająca” ;-)


Kontrast i grafika.
W tej stylizacji sypialni postawiłyśmy na kontrast bieli i czerni oraz na kompozycję wielu różnych znaków graficznych i wzorów tkanin. Pasy, napisy, zdjęcia lasu, wzory roślinne (jak ze starego zielnika) – wszystkie chcą skupić na sobie uwagę ;-)

Plama koloru.

Przeważającą we wnętrzu biel ociepliłyśmy beżowym prześcieradłem, serią ciekawych, tekturowych stolików nocnych, papierowymi okładkami książek oraz drewnianym parkietem przemysłowym. Jedynym kontrapunktem dla bieli, czerni i beżu, jest mała „plama” czerwonego w postaci okładki książki. Lubimy, jak przedmioty użytkowe też są piękne i stanowią prostą dekorację.

Dom.
Bardzo też lubimy symbole domu – im prostsze, tym lepiej (dom rysowany dziecięcą ręką jest naszym ideałem ;) ).
Do naszej stylizacji znalazłyśmy fajną półeczkę w miedzianym kolorze. Można ją postawić lub powiesić na ścianie. Pierwotnie półeczka miała spełniać funkcje gazetownika, ale my wolałyśmy nie zasłaniać kształtu domku. Drugi domek to super patent na ukrycie chusteczek higienicznych. Chusteczka wychodzi przez komin niczym dym. Lubimy takie proste, funkcjonalne gadżety i bezpretensjonalny design!

Uwielbiamy napisy.
Na poduszkach, na kubkach, na ścianach…Cieszymy się, że ten trend we wnętrzach jest wciąż żywy. Inspirujący napis – np. na ścianie – może całkowicie odmienić przestrzeń i nadać jej indywidualny charakter. Bardzo lubimy spersonifikowane wnętrza. Manifestowanie swojej osobowości w przestrzeni do życia sprawia, że czujemy się „jak u siebie”.

Bawcie się!
Nie bójcie się zestawiać ze sobą różnych wzorów. Czasami kolory, a czasami ogólny pomysł na wnętrze spajają kompozycję. Bawcie się! Komplety równych, identycznych poduszek są nudne.
DO MORE OF WHAT MAKES YOU HAPPY! Utożsamiamy się z tym przesłaniem i na co dzień staramy się tak żyć :-)
Nasz blog FEELOZOFIA jest częścią tego, co daje nam poczucie szczęścia, spełnienia, radości.

Marki
pt, – gazetownik domek, poduszki
h&m home – ręczniki
ikea – pościel, tkaniny, lampa
fabryka form – pojemnik na chusteczki casa
czarodziejska projekt – moduł kvadratt

Gosia i Sabina

2 Komentarzy

  1. BabaMaDom 3 lata ago Odpowiedź

    Co to za sklep „pt,” ? Kilka przedmiotów prezentujecie i już chciałabym na nie zapolować. Ale co to za dziwacznie nazywające się miejsce? ;-)

    • Sabina 3 lata ago Odpowiedź

      „Pt” to marka Present Time. Mają sklep online, ale także 3 stacjonarne w Polsce – w Warszawie, Łodzi i naszym ukochanym Poznaniu ;-) Dynamicznie zmieniające się kolekcje, fajne ceny i niebanalny design. Lubimy bardzo :-)

Dodaj komentarz