Sypialnia uspakajająca :-) Ostatnia część z serii stylizowania tej samej sypialni w 3 różnych stylach!


Pościel z nadrukiem.
Bazą tej stylizacji jest pościel z nadrukiem drzew bez liści w kolorze sepii. Pościel sama w sobie jest dość smutna. Wygląda trochę jak symbol listopada ;-) „Na żywo” – uwierzcie nam – wygląda o wiele ciekawiej :-) Dokładnie wtedy widać na niej subtelne cieniowania kolorów, a drzewa wydają się być mniej dominujące…

Zmysł dotyku w sypialni jest bardzo ważny.
Pościel zestawiłyśmy z wzorzystymi poduszkami w beżach, brązach, oliwkach. Wszystkie kolory są złamane, rozmyte, delikatne. Każda poducha jest zrobiona z innego rodzaju tkaniny: z lnu, aksamitu, grubo tkanej bawełny, czy jedwabiu. Różne faktury i wzory tkanin tworzą jednak naszym zdaniem spójną kompozycję. Warto nie bać się takich „miksów”. Efekt eksperymentu może być ciekawy. Poza tym dotykanie aksamitu czy lnu, to zupełnie inne doznanie…

Trochę dla żartu zestawiłyśmy ze sobą poduchę w połyskujące miedziano-beżowe liście, z poduszką „pościelową” – z drzewem ogołoconym z liści. Lubimy kontrasty – także symboliczne  oraz stylizacje z „przymrużeniem oka” :-)

Elementy ocieplające.
Nietypowy stolik nocny ze sprasowanej tektury, dekoracyjne kawałki brzozy (symbol kominka, którego tu brak) oraz drewniany parkiet ocieplają stylizację sypialni.
Miedź na topie.
Dodatkowe dekoracje w kolorze miedzi – szklane świeczniki oraz metalowy koszyk – wpisują się w obecne trendy. Miedź oraz kolor miedziany wciąż są obecne we wnętrzach i dodają im blasku.
Bardzo lubimy miedź w stylizacjach wnętrzarskich. Ma piękną barwę i jest mniej „pałacowa” od złota i srebra ;-)
Powodzenia w stylizacjach!

Marki
pt, – wazon, kosze plecione, świeczniki
h&m home – poduszki, pościel
czarodziejska projekt – moduł kvadratt
workshop of nature – literki drewniane

Gosia i Sabina

Dodaj komentarz