Wiosenne porządki ;-) Nasza kolejna propozycja stylizacji wnętrza.


Metamorfoza

Czasami przestrzeń w której mieszkamy przestaje nas cieszyć. Potrzebujemy zmiany, przewietrzenia starych kątów, potrzebujemy wiosennych porządków :-)

Obejrzyjcie z nami metamorfozę kuchni, jadalni i salonu pewnej zgranej rodzinki. Napis na ścianie jadalni wybrali sami mieszkańcy :-) I nie jest to tylko dekoracja, jakaś gra słów zaprojektowana graficznie, tak by była miła dla oka…

Idea wnętrza

Główny zamysł przemiany tego wnętrza opierał się na otwarciu domu na niesamowity ogród, który jest dumą jego mieszkańców. Co ciekawe,  perfekcyjnie wypielęgnowany ogród jest pasją właściecieli i sporym obszarem, którym samodzielnie się zajmują.

Zmieniłyśmy też diametralnie barwy tego wnętrza – z kilku odcieni brązów, które dominowały przestrzeń (meble i dekoracje) – na pastelowe szarości, biele, taupe oraz ożywcze turkusy i odcienie żółtego.

Kuchnia i jadalnia

Kuchnia zyskała nowe fronty szafek, jadalnia nowy stół, kolekcję krzeseł oraz półkę. Zmieniłyśmy też oświetlenie na bardziej nieformalne i radosne ;-)

Jedząc śniadanie można obserwować ogród :-) Likwidacja ciężkich firanek i karniszy stała się radykalną potrzebą mieszkańców ;-) Pozostały „gołe” ramy okienne, tworzące ramy naturanych obrazów za oknem. Obrazy są zmienne – każda pora roku oferuje swoją wizję piękna…I nie sposób wybrać, która wizja wygrywa.

Nieformalny styl jadalni – zabawna kolekcja krzeseł (klasyki designu i mniej znamienite siedziska), metalowe lampy oraz nieliczne dekoracje, które mają nie odwracać uwagi od najważniejszej „ozdoby”, spowodowały, że ten styl „ochrzciłyśmy” mianem stylu OGRODOWEGO :-)

Salon

W salonie znalazły się kolejne zaprojektowane przez nas meble – szafka RTV oraz stoliki kawowe. Realizację projektu powierzyłyśmy zaprzyjaźnionemu stolarzowi :-)

Wielkie okna kolejny raz zapraszają ogród do środka, a drzewko oliwne w przeskalowanej, cynowej donicy przypomina o stylu „ogrodowym” ;-)

Ze starej wizji domu pozostały wygodne sofy, z którymi domownicy nie chcieli się jeszcze rozstać, piękna podłoga z egzotycznego drewna, schody oraz zgrane kolorystycznie ramy okienne. Te drewniane elementy dają efekt ocieplenia pastelowego wnętrza oraz rozświetlonego ogromną ilością wpadającego do domu światła.

Projektanci i domownicy są szczęśliwi :-)

A Tobie jak się podoba?

Gosia i Sabina

Dodaj komentarz